اخبار هتلداری

پیام نوروزی وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری در سال ۹۹

هم‌زمان با فرارسیدن نوروز 1399 و آغاز سال جدید، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیامی منتشر کرد.

به گزارش میراث‌آریا، متن پیام دکتر علی‌اصغر مونسان به‌شرح زیر است:

یا مقلب‌القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل والنهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن‌ الحال.

نوروزی دیگر فرارسید تا همگان را به قدرشناسی نعمات بی‌انتهای پروردگار هستی فرابخواند. نوروز، این رسم دیرینه و پرمعنا، روایتی زیبا و شگفت‌انگیز از هستی است. پیشینیان ما با درایتی درخور نام‌آوران این سرزمین، فلسفه خلقت و خورشید و خاستگاه طبیعت را در آیین نوروز به نمایش گذاشتند و مهر تأیید دیگری بر یگانگی خالق خوبی‌ها زدند، و قرن‌ها بعد، نوروز کهن‌سال در این دیار دین‌مدار، در آمیزه‌ای مبارک با آموزه‌های اسلام، تولدی دوباره یافت؛ نوروزی که محمل متعالی‌ترین مفاهیم انسانی و اخلاقی است و با پیام مهر و دوستی خود تاریخ و جغرافیای شرق را درنوردیده و امروز میلیون‌ها نفر این جشن و آیین را در سراسر جهان گرامی می‌دارند و میلیاردها انسان دیگر با لبخند تحسین به تماشای جلوه‌های زیبا و دل‌انگیز آن می‌نشینند؛ چراکه گرامیداشت نوروز، بزرگداشت گنجینه‌ای ارزشمند و ماندگار از تاریخ، تمدن و میراث بشری است.

نوروزی که طی ایام و در گستره جغرافیایی وسیعی به حیات خود ادامه داده و به امروز رسیده است و همچنان زنده و شاداب نفس می‌کشد. نوروز دیرینه‌ای که به‌رغم کهن‌سالی خود، رویش و جوانی را به همگان هدیه می‌کند و به همه‌چیز تازگی می‌بخشد.

نوروز تصویری از پیکره عظیم جامعه جهانی را ترسیم می‌کند که در اوج بالندگی و تعاون، انسان‌ها را به مدارا و خویشتن‌داری فرامی‌خواند. جان نجیب و روح بزرگوار نوروز، بسیاری از جهانیان را بر آن داشته که نخستین روز فروردین در تقویم جلالی را پاس بدارند تا پیام انسانی نوروز به سراسر جهان مخابره شود.

پروتکل‌های بهداشتی بخش گردشگری

اما نوروز امسال هرچند به دلیل شیوع یک بیماری در سراسر جهان منجر به محدودیت‌هایی در مناسک و آیین‌های این عید بزرگ شد و سفرها و دیدوبازدیدهای مردمان میهمان‌نواز ایران اسلامی را تحت‌الشعاع قرارداد، لیکن با همدلی و همراهی اعضای خانواده در کنار سفره معنوی هفت‌سین می‌توان فرصتی برای نزدیکی و صمیمیت بیشتر فراهم کرد و در سایه گرمای کانون خانواده این روزها را به‌سلامتی طی کرد تا به امید حق در روزهایی نزدیک شاهد ازسرگیری زندگی عادی و سفرها و آمدوشدهایی نشاط‌ انگیز و ایمن با همگامی دولت و ملت بزرگوارمان باشیم.

با آرزوی سالی پربرکت و توأم با بهروزی و پیروزی برای همگان، فرارسیدن عید باستانی نوروز و حلول سال ۱۳۹۹ را به مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهوری محترم، دولتمردان خدوم، هم‌وطنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان، مسئولان و مردمان کشورهای دارای نوروز، تبریک و تهنیت می‌گویم و سربلندی و سرافرازی ملت، دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از خداوند تبارک‌وتعالی مسئلت می‌کنم.

منبع خبر: میراث آریا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا